Okul Binası

Ana Sayfa / Okul Binası
Okul Binası
  1. Özel Muğla Yönelt Koleji Şehir Merkezinde Tayyare Meydanına sadece 2 dakika uzaklıkta, Emniyet Müdürlüğü önündeki Anayola 100m mesafededir. Okulumuz Güney Göz Hastanesinin doğusunda kendi arsamıza inşa edilmiştir.
  2. İlimizin tanınmış mimar ve mühendislerinin ortak çalışmaları sonunda ortaya çıkan proje, öğrencilerin her türlü eğitimsel ve sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek donatılara sahiptir.
  3. Geniş yaşam alanları bırakılan projede öğrenciler okul bahçesinin dışından binanın sağ ve sol bloklarındaki teraslarda, ;Muğla ovasının tertemiz havasında geniş yemyeşil düzlükleri izlerken çaylarını yudumlayabileceklerdir.
  4. Sınıf, laboratuvar, kütüphaneler, çağın gereksinimlerine uygun öğreti donatılarıyla konuşlandırılmıştır.
  5. İl Merkezinde, “Deprem Bölgesinde yapılacak Binalar Hakkındaki Yönetmelik” hükümlerine göre inşa edilen ilk ve tek Özel Öğretim Kurumudur. (Kaynak Muğla Belediyesi)
  6. Özel Muğla Yönelt Koleji İnşaatında yapım özellikleri

* İnşaatın Yapı önem katsayısı 1.40’dır.

* Okul Binasının depreme dayanıklılık yükleri %40 artırılarak, bina depreme dayanıklılığı konut ve

  işyerlerine göre %40 oranında artırılmıştır.

* İnşaatın yapımında kullanılan beton sınıfı C30/37’dir.

* İnşaatta radya temel ve asmolen sistem döşeme uygulanmıştır.

  1. Öğrenci giriş çıkışlarına ayrılan dört ana kapı öğrencilerimiz için yangın ve doğal felaketlerde dışarıya çıkıp kolaylığı sağlamaktadır. Yine bu tür felaketleri önlemek etkisini azaltmak için her türlü teknolojik ve yapısal önlemler alınmıştır.
  2. Etrafı güvenlik duvarlarıyla çevrili okulumuz 24 saat güvenlik kameralarıyla gözetlenmekte giriş ve çıkışlar özel güvenlik elemanlarıyla denetim altına alınmıştır.
  3. Okul, tüm öğrenciler, öğretmenler ve okul çalışanları “Anadolu Sigorta” güvencesiyle sigortalanmıştır.