Kolejimiz Hakkında

Kurum Hakkında

Başarıyı ve Güzellikleri paylaşmak tek dileğimizdir..

1990 Yılından beri Muğla Eğitimine Dershane sektöründe hizmet verdik. Geçen 23 yılda; ülkemizin dört bir yanında önemli görevler yapan, seçkin üniversitelerde, liselerde okuyan binlerce öğrenciye Yönelt ayrıcalığıyla hizmet ettik. Başarmanın haklı gururunu paylaştık onlarla.

Sürekli kendini yenileyen çağdaş dinamik kadrolarımız Muğla eğitiminde saygın bir yer edindi. Yönelt, hem tüm Muğla’da hem de yakın bölgemizde eğitimde önemli bir marka oldu. Ulusal Düzeyde de almış olduğu başarılı sonuçlar nedeniyle birçok kurum ve kuruluş tarafından bilinir hale geldi.eğitimde ülkesel zincir olan kurumların ve Muğla’mızın seçkin şirketlerinin birlikte iş yapma teklifleri bizleri gururlandırdı, mutlu etti.

İşte tüm bu gerçeklikten yola çıkarak Yönelt Dersaneleri 2013-2014 öğretim yılında dershanecilikten kopmadan çağdaş, dinamik, üretken kadrolarla (Anasınıfı, İkokul Ortaokul, Anadolu lisesini kapsayan YÖNELT KOLEJİNİ açtı.

4230 m2 arsa üzerine inşa edilen okulumuzun; öğrencilerimizin rahatça oynayabileceği sportif ve sosyal etkinlikleri yapabilecekleri geniş yaşam alanları bulunmaktadır.

Okul bahçesinde öğrencilerimizin amatör ve profesyonel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri basketbol, voleybol sahası ve tenis kortu düşünülmektedir. Bahçede yapmayı planladığımız yüzme havuzu ve kafeterya öğrencilerimizin sosyal aktivitelerine sunulacaktır.

Okul binası modern ve eğitimin her alanına katkı veren bir yapıt olması için mimarlarımız ve mühendislerimizin çalışmalarıyla kısa sürede tamamlandı.

Özel okulumuzda öğrencilerimize ülkenin en önemli okullarıyla başa baş yarışacak akademik kadrolar görev almaktadır.

Öğrencilerimize Akademik eğitimin yanı sıra İNGİLİZCE’ yi çok iyi düzeyde konuşacakları eğitim öğretim ortamı sunduk; ikinci yabancı dili de öğrenme olanağı verdik. Müzik dersleri uzman öğreticiler aracılığıyla verilmektedir. Kolejimizi bitiren öğrencilerimizin bir enstrüman çalar hale gelmesi için çalışılacaktır.

AKADEMİK KULÜPLER’ in yanı sıra, İZCİLİK, DAĞCILIK, YÜZME, DRAMA, FOTOĞRAFÇILIK, TİYATRO, HALK DANSLARI, MODERN DANSLAR, SATRANÇ vb. Kulüplerde görev alan öğrenciler, sevdikleri bir uğraşıda kendilerini ifade etme imkanına kavuşacaklardır.

Her yaz düzenlenecek YAZ KAMPLARINDA öğrencilerimiz spor, dil, müzik, sosyal, kültürel ve Akademik Aktiviteler yapacak;yazında okulumuzun sunduğu olanaklardan yararlanacaklardır. Yaz kamplarımıza birkaç yıl içinde Uluslararası Yaz Kampı statüsü kazandırılacak, yurtiçi yurtdışı organizasyonlara açık hale getirilecektir.Şık, modern okul binası geniş yaşam alanlarının olduğu okul bahçesiyle tamamlanacak öğrencilerimize okullarından ayrılmak istemeyecekleri sıcak bir yuva ortamı sunulacaktır.

Bizler Yönelt Ailesi olarak zorlukları öğrencilerimizden ve velilerimizden aldığımız güçle hep başardık Özel Okul Açma fikri de öğrencilerimizin ve değerli velilerimizin bizlere inancından doğdu. Biz kararlı, deneyimli, vizyon sahibi kadrolarla çocuklarımızın GELECEĞİNİ PLANLAMAYA talibiz. Bunu başaracak bilgi ve birikimimiz var.Muğla’mızın güvenine layık olmak için çok çalışacağız.

Başarılarımız

0 Öğrenci
0 Sınıf
0 Öğretmen
0 Yayın
0 Mezun

Son Haberler