Etütler

Ana Sayfa / Etütler

Etütler

ETÜT ÇALIŞMALARI

Özel Yönelt Kolejinde Etüt çalışmalarının amacı, öğrencilerimizin günlük derslerini pekiştirmelerinin yanı sıra farklı branşlarda etkinliklere katılarak, verimli ve keyifli bir ortamda akademik ve kültürel gelişimlerine katkı vermektir.Etüt programımız içeriğindeki dersler; sınıf veya alanında uzman branş öğretmenleri tarafından sınıflarda, ilgili atölye, laboratuvar ya da kütüphanede gerçekleştirilmektedir.

Etüt Ders İçerikleri

Ödev ve Pekiştirme Çalışmaları: Derslerde işlenmiş konularla ilgili pekiştirme çalışmaları, ödev, serbest çalışma vb. etkinlikler sınıf ve ders öğretmenleri gözetiminde yapılmaktadır.

İngilizce : İngilizce öğretmenleri tarafından konuşma ve dili kullanma etkinlikleri yapılmaktadır.

Bilişim Teknolojileri : Bilişim Teknolojileri öğretmeni tarafından temel bilgisayar kullanımı, çeşitli yazılımlarda çalışmalar (Paint, office programları, öğrenci seviyesine uygun yazılımlar), bilgisayar destekli öğretim çalışmaları, internet , teknoloji kültürü, eğitsel içerikli oyun ve pekiştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Görsel Sanatlar: Görsel Sanatlar öğretmeni eşliğinde atölyede gerçekleştirilen çeşitli sanatsal etkinlikler yapılmaktadır.

Drama: Drama öğretmeni tarafından yaratıcı drama çalışmaları, doğaçlama ve kendini sanatsal türlerde ifade etme çalışmaları yapılmaktadır.

Dans: Dans eğitmenleri tarafından verilen dans eğitimleri ile öğrencilerin; özgüvenlerini pekiştirmeleri, aktif bir sosyal hayata sahip olmaları ,daha mutlu bir insan haline gelmeleri utangaçlıklarını ve çekingenliklerinin üstesinden gelmeleri, kaliteli ve etkin bir egzersiz yapmaları ve dans sayesinde daha düzgün bir duruşa sahip olmalarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Müzik: Müzik eğitimi, alanlarında uzman öğreticiler aracılığıyla verilmekte, öğrencilerin bu alanda kendini ifade edebilmeleri sağlanmakta, yetenekleri bulup, geliştirmek amaçlanmaktadır.

Etütler   Yönelt Koleji